Instrukcja obsługi

Opis elementów na stronie

MENU - Po lewej stronie ekranu znajduje się menu, które jest definiowalne przed adminstratora serwisu. Wybór menu jak i podmenu następuje przez jednokrotne klikniecie myszką na właściwej pozycji.


INSTRUKCJA OBSŁUGI - odnośnik do podstrony zawierającej instrukcję korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej. (właśnie czytasz ten dokument)


REDAKCJA - odnośnik do podstrony zawierającej informację o osobach odpowiedzialnych za redagowanie Biuletynu.


ADMINISTRACJA – odnośnik do podstrony zawierającej okno logowania do modułu administracyjnego. Prawo do logowania posiadają wyłącznie zarejestrowani użytkownicy/redaktorzy Biuletynu i prawa te są przydzielane przez administratora.


STATYSTYKA ODWIEDZIN - pozwala na przeglądane statystyki odwiedzin w rozbiciu na miesiące lub lata dla każdego dokumentu i każdej pozycji menu. W Panelu Administracyjnym znajduje się jeszcze bardziej szczegółowe przedstawienie zmian


SZUKAJ – okno wyszukiwarki ogólnej.


Informacje nieudostępniane w Biuletynie - ta pozycja jest definiowana przez Adminsitratora. GROneT sugeruje, aby znajdowała się w dziale Inne.

Rejestr zmian - odnośnik do tej strony znajduje się pod każdą stroną z dokumentami prezentowaną w serwisie. Zbiorcza informacja na temat wszystkich zmian znajduje się w Panelu Adminstracyjnym.

Nawigacja

Nawigacja na stronach Biuletynu Informacji Publicznej odbywa się za pośrednictwem aktywnych elementów Menu po lewej stronie. Wyberając jednen z elementów menu, użytkownik przechodzi do poszczególnych katalogów przypisanych do wskazanego elementu lub jest przenoszony na stronę prezentującą szukana informację.

Klikając w logo logo BIP użytkownik jest odsyłany na stronę główną Biuletynu. Klikając na adres www.gov.bip.pl użytkownik jest przenoszony na główną stronę BIP.

Praca z dokumentami

Dokumenty zamieszczone w Biuletynie są dostępne przez wybranie:

  1. jednej z pozycji menu po lewej stronie
  2. klikięcie na tytuł dokumentu wyświetlony w wyniku przeszukania serwisu (po wpisanu szukanej frazy w polu SZUKAJ)

Format prezentacji danych w poszczególnych dokumentach zależy całkowicie od inwencji osoby wprowadzajacej taki dokument.

Jeżeli dokument posiada załączniki, zostanie to zaznaczone wraz z informacją o nazwie dołączonego pliku na dole każdej z prezentowanych stron Biuletynu

Wyszukiwanie

Zawartość Biuletynu może być przeszukiwana po treści dokumentów przez wpisanie szukanej frazy w polu Szukaj

Wyszukiwanie rozpoczyna się po wpisaniu w okno wyszukiwania - znajdujące się na każdym poziomie Biuletynu - wyrazu bądź frazy. Podczas takiego wyszukiwania system przeszukuje wszystkie pola bazy danych zawierające informację (ale nie menu czy tytuły dokumentów)

 

Czas Dane osoby zmieniającej Opis zmiany

Liczba odwiedzin

17300

Podmiot udostępniający informację

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Katowicach

Czas wytworzenia informacji

Brak informacji

Osoba wytwarzająca informację

Brak informacji

Czas publikacji

Osoba wprowadzająca informację